Zen Yourself

Express Yourself

Wyzwolenie poprzez ekspresje.

Warsztat Ekspresji to katalizator zmiany.

Poznaj ucieleśnione praktyki, które połączą Cię z Twoją dzikością, pierwotną mądrością ciała oraz kreatywnością. Wyzwolenie przez ekspresję da Ci to! 

Podsyć ogień drzemiący w Tobie, połącz się z Twoim ciałem jako portalem kreacji życia. Jesteśmy uwarunkowani, aby wierzyć w umysł ponad materię, kiedy w rzeczywistości to nasze ciała przechowują odpowiedzi.

Życie jest ceremonią – naucz się je celebrować. 

PoczujPołącz się ze swoim ciałemDoznaj ekstatycznej radości płynącej z ruchuUwolnij niewyrażone emocjeKreujPoczuj miłość własnąOdzyskaj moc kreacjiPoznaj Siebie lepiejOdnajdź Swoją mocRusz z miejscaDoznaj obfitościPoznaj Swój głosUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejWyraź SiebieRozpal wewnętrzny ogieńZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcjąZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcjąZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcją

Wierzę, że duchowa podróż może być przyjemnością i że możesz lekko kroczyć drogą swojego najwyższego potencjału, gdy umiesz dotykać bezwarunkowej radości, która skrywa się w Twoim ciele. 

Zacznij odnajdywać przyjemność w ruchu. Uwolnij radość, uwalniając swoją prawdziwą ekspresję. Zasil Swoją uwagą/energią nowe!

Gdziekolwiek jesteś w podróży ze swoim ciałem, jest idealnie, jednak może przyszedł czas na nowe praktyki? 

Może czas na odseparowanie się od wypłowiałych opowieści na swój temat i zmienić stare schematy oraz przyzwyczajenia, na takie, które rzeczywiście będą wspierały Cię na ścieżce do wyzwolenia?

Dla kogo?

Nie czujesz połączenia ze swoim ciałem oraz dającą życie energią przez nie płynącą? Pragniesz wrócić do korzeni czyli do swojej żeńskiej energii?  

Pragniesz odnaleźć Swoje YIN i je zbalansować z energią YANG, na której do tej pory operowałaś? Chcesz wyjść poza umysł i wejść do ciała poprzez sztukę kultywowania Swojej świętej kobiecej mądrości.

Jesteś gotowa by poczuć każdą emocję swojego ciała i zaakceptować pełną Siebie? Dotknąć niewyrażonych emocji, które blokują Cię przed życiem Twoim pełnym potencjałem?

Czujesz się odłączona od swojej intuicji? Pragniesz dostroić się do mądrości ciała i usłyszeć odpowiedzi stamtąd płynące? Chcesz połączyć się mądrością pochodzącą z gut feeling?

Już wiesz, że rozwój duchowy to nie tylko bycie wycofanym, czytanie książek i medytacja. 

Słyszysz wołanie do odnalezienie nowych spirytualnych praktyk bo Joga, treningi siłowe czy sztywne formy ruchu już nie inspirują i czujesz, że jest coś więcej? Chcesz poznać inspirujący sposób na celebrację swojego ciała. 

Po co?

Połącz się z wewnętrzną mądrością swojego ciała, abyś w końcu mogła mówić jego językiem i słuchać co do Ciebie mówi. 

Pożegnaj rozwój wyłącznie na poziomie mentalnym i osiągnij trwałą przemianę pracując z ciałem za pomocą ucieleśnionych praktyk takich jak: taniec, shaking, EFT czy ruch spiralny i animal flow.

By wkroczyć w swoją duchową praktykę i żyć w oparciu o mądrość swojego wewnętrznego świata, a nie akceptacji świata zewnętrznego.

Uwolnij się od starych historii, traum i ograniczających przekonań, abyś mogła stać się najbardziej ucieleśnioną Sobą. 

Odnów kontakt z najwyższą energią, która tworzy życie – ze Swoją mocą kreacji! Odnajdź w sobie nowe pokłady energii do życia i chęć jego kreacji, by żyć w sposób o jakim marzysz.

Naucz się wykorzystywać świadomy ruch i oddech w uwalnianiu niewyrażonych emocji i traum z ciała. 

Zwiększ ilość energii MANA płynącej przez Twój rdzeń kręgowy. Twój kręgosłup i jego stan jest wyznacznikiem Twojej młodości i witalności. 

Powodem, dla którego możliwe, że nie żyjesz jeszcze swoim najwyższym potencjałem, jest to, że nosisz w swoim ciele i umyśle blokady oparte na mechanizmach przetrwania i dostosowywania się. 

Czas się uwolnić i połączyć ze swoim ciałem na nowo. 

Sama jestem na tej ścieżce już od dłuższego czasu i pragnę podzielić się z Tobą tymi praktykami, które odnajduje jako niezwykle wyzwalające.

Zen Yourself Movement, który składa się z Warsztatu Relaksu & Warsztatu Ekspresji startuje już w maju!
Nadal nie wiesz czy to coś dla Ciebie?
Zapoznaj się z rekomendacjami uczestników
(Przewiń w bok żeby zobaczyć kolejną)

Czym jest ucieleśnienie?

Z pewnością zadajesz sobie pytanie: co właściwie oznacza ucieleśnienie i jak możesz zacząć ucieleśniać więcej tego, czego pragniesz?
Z angielskiego słowo “embodiment”, znaczy to be in the body – być w ciele.
Jeżeli rozłożymy to słowo: ’em’ – to be (być), ‘body’ – ciało, ‘ment’ – the state in – ‘w’.
Embodiment – Bycie w ciele.

Ucieleśnienie jest tak ważne, ponieważ sposób, w jaki się wyrażamy, nie opiera się na słowach, które wypowiadamy, ale raczej na energii, którą emitujemy.

Ta energia sięga znacznie dalej niż słowa, ponieważ przenika przez nasze istoty i pozwala nam poczuć coś o wiele większego. Czy coś o czym mówimy (czy robimy) tak na prawdę znajduje ucieleśnienie w naszym ciele? Sposobie bycia? Czy my tym się przejawiamy? Czy to z nas samoistnie płynie ?

Oprócz radykalnej akceptacji Siebie, warto pamiętać, że w ruchu, zawsze można odkryć coś nowego – coś co nas zainspiruje – to jest właśnie piękno świata ucieleśnionego ruchu! 

Ten ruch płynie z wnętrza na zewnątrz i jest dla Ciebie a nie dla nikogo innego. Ucieleśniasz to co już głęboko poczułaś. Wolność, radość, przyjemność z płynącego ruchu. Emitujesz swoje wnętrze i życiowe prawdy, które wspierają Twój rozwój.

Praktyki ucieleśnione skupiają się na zmysłach i włączają Twoją fizyczną istotę w proces uzdrawiania. Praktyki te wchodzą w zakres psychologii somatycznej. Termin „somatyczny” oznacza odnoszący się do ciała. 

Terapeuci somatyczni stosują techniki pracy z umysłem i ciałem, aby uwolnić od tego, co obciąża Cię fizycznie i emocjonalnie. 

Słowo „soma” po grecku oznacza „ciało”, podobnie jak w przypadku ucieleśnienia. Ucieleśnienie bada związek między naszą fizyczną istotą a naszą energią. Obejmuje interakcję naszego ciała, myśli i działań. 

Dla mnie ucieleśnienie jest trochę bardziej zorientowane na ruch. Somatyka jest zwykle używana w sensie bardziej klinicznym, jak psychologia somatyczna. 

Nie jestem psychoterapeutą i Sama jestem w terapii. Na codzień od lat pracuje z ekspertami z dziedzin: psychologii, osteopatii czy fizjoterapii, refleksjologami oraz lekarzami Medycyny Chińskiej nad swoim umysłem, duszą i ciałem. 

Rozwój to moja pasja, stale zgłębiam tajniki uzdrawiania i sama robię wiele różnych praktyk. Staram się być autentyczną Sobą abyście podczas wspólnej praktyki i Wy mogły zdjąć maski – by być Sobą. 

Poznaj ucieleśnione praktyki budujące warsztat

"Express Yourself":

Intuicyjny Taniec

Jedną z najstarszych form uzdrawiania jest taniec. Doświadczysz uzdrawiającej mocy swobodnego tańca i ucieleśnionego ruchu, który przekracza granice i odblokowuje wrodzoną mądrość Twojego ciała. Dowiesz się o kobiecym podejściu Shakti do duchowości, które polega na ruchu i zakorzenieniu się w ciele, a nie na przekraczaniu go. Odkryj niewypowiedziany język swojego ciała.

Taniec łączy nas z naszymi ciałami, sercami i umysłami oraz ze sobą nawzajem. Wolność tańca rozbija więzy „powinno się” i „nie powinno się”, które wyciskają sok z życia. Jako aktywna medytacja, taniec przebija się przez hałas umysłu. Pomaga nam znaleźć poczucie spokoju i większego połączenia z najwyższym miejscem naszej własnej inspiracji.

Tak więc, kiedy twerkujesz, kiedy shimmingujesz, kiedy wchodzisz w fale... podczas tańca dosłownie uwalniasz traumę, uwalniając emocje zgromadzone w biodrach. Kiedy zginasz kolana, kucasz na podłodze, łączysz się z ziemią, łączysz się z macicą, przywracasz swoją naturalną moc i energię.

Shake It Off

Drżenie to pierwotna praktyka uwalniania traumy i blokad somatycznych oraz emocji poprzez nasze ciało, zwłaszcza biodra. Już wiemy, że w biodrach przechowujemy emocje, które czekają na wyrażenie.

Potrząsanie ciałem może pomóc złagodzić nadmiernie pobudzony układ nerwowy i uspokoić organizm - jest naturalnym sposobem na uwolnienie napięcia i przywrócenie organizmu do normalnej homeostazy. Jest to pierwotny impuls do stresującej sytuacji. Potrząsanie jest biologicznym sygnałem dla układu limbicznego w mózgu, że niebezpieczeństwo minęło i może uspokoić reakcję współczulnego układu nerwowego „walcz lub uciekaj”.

Tradycje szamańskie, tubylcze i religijne wykorzystywały drżenie i wibracje jako bramę do zmienionych stanów transu świadomości w celu podniesienia wibracji energetycznych uzdrawiających ciało, umysł i ducha.

W królestwie zwierząt można zobaczyć zwierzęta trzęsące się po traumatycznym wydarzeniu. Pies może się trząść, jakby był mokry, a zebra może potrząsać grzywą, a potem dalej postępować, jakby nic się nie stało. Podczas Warsztatu Express Yourself wykorzystujemy tę prostą technikę by wyzwolić się i strząść wszelkie odłożone napięcia w naszym ciele.

EFT TAPPING

Technika Emocjonalnej Wolności (EFT), również powszechnie określana jako opukiwanie, jest mieszanką współczesnej psychologii, Chińskiej Medycyny, neurobiologii przekonań oraz czerpie z neuroplastyczności mózgu i epigenetyki.

Opukiwanie może być stosowane w przypadku wielu różnych fizycznych, emocjonalnych i umysłowych wyzwań. EFT/Tapping działa poprzez usuwanie zakłóceń w polu energetycznym, a czyniąc to, pozwala wyrazić zmagazynowane emocje w ciele.

Ta praktyka polega na skupieniu się na konkretnych wyzwaniach, używając określonych sformułowań w tym samym czasie stukając palcami w końcowe punkty meridianów.

Kombinacja wysyłania energii kinetycznej poprzez te punkty z jednoczesnym wnoszeniem do nich uwagi, akcpetacji, miłości i empatii powoduje oczyszczenie układu nerwowego oraz docelowo zrelaksowane ciało i umysł.

Początkowo dajemy uwagę danemu wyzwaniu, pozwalamy emocjom na ujawnienie się, otaczamy je miłością akceptacją i empatią. Po czym dochodzimy do sedna problemu, wchodzimy czasem bardzo głęboko i na końcu budujemy nową wizję. Opukiwanie oznacza więc dosłownie opukiwanie punktów meridianów na ciele, które są punktami akupresury zatrzymującymi ładunek emocjonalny.

Opukiwanie tych części ciała, gdy wypowiadasz afirmacje lub przechodzisz przez ograniczające przekonania tak naprawdę pomaga rozbić te zablokowaną energię i zasilić nią te przekonania, które zasilą Waszą intencję.

Przeprogramuj ograniczające Cię przekonania, uwolnij niewyrażone emocje z ciała i uzyskaj przestrzeń na napełnienie się tym co Cię buduje i wzmacnia.

Ruch Spiralny / MANA MOVEMENT

Poznaj MANA, to energia siły życiowej, która naturalnie przepływa przez każdego z nas, ale często zostaje odcięta z powodu zbyt dużego stresu i napięcia w ciele lub tłumienia emocjonalnego. W tym warsztacie rozpoczynamy proces uwalniania zablokowanej energii i przywracania naturalnego przepływu przez naszą istotę. Zaczynamy mieć dostęp do większej kreatywności, wyciąganej z ziemi, naszego łona i Hary (centrum ciała, w którym znajduje się kreatywność) i kierowanej przez kręgosłup do transmutacji przez ciało. Zachęcać będę do otwartego przyjmowania wszystkich uczuć, aby emocje stłumione w ciele mogły w końcu otrzymać szansę na wyrażenie i uwolnienie! Pozwól uczuciom przyjść! Żadnego powstrzymywania się.

Kręgosłup jest kluczowym elementem aktywacji pełnego potencjału MANA. Ruch kręgosłupa kryje w sobie nieskończony potencjał wyrażania energii. Możemy wykorzystać ruchy kręgosłupa do fizycznego kierowania i przesyłania energii przez ciało za pomocą oddechu oraz ruchów spiralnych i falowych. W tej praktyce nauczysz się podstawowych ruchów kręgosłupa, aby odblokować potencjał tkwiący w Twoim ciele. Rozpoczniesz głęboką komunikację ze swoimi kręgami i nauczysz się delikatnie otwierać większą mobilność i płynność w całym kręgosłupie. Podczas tej praktyki ważne jest, aby pamiętać, że pracujemy w sposób kobiecy, delikatny!

Doświadcz pobudzenia żeńskiej energii za pomocą ruchów nieliniowych: kręgów, spirali i fal.

Wyruszamy w podróż odkrywającą kobiece ścieżki ruchu w obrębie kręgosłupa i tułowia. Wprowadzając te ruchy do ciała fizycznego, również przywołujemy i pozwalamy, aby żeńska energia poruszała się w nas. Użyjemy tych ruchów, aby aktywować naszą kobiecą moc, naszą zmysłowość, naszą przyjemność, pasję, kreatywność i inspirację.

Kriya Joga / Breathwork

Aktywna medytacja z oddechem - w rytm muzyki - w trakcie której ciało uspokaja się, a umysł uwalnia od myśli. Praktyka Kriji Jogi jest praktyką medytacji oddechu: skupieniem, wyciszeniem, odnajdywaniem w Sobie spokoju. Poprzez koncentrację na własnym ciele i zachodzących w nim procesach (na oddechu) można całkowicie uwolnić się od wszystkiego, co zaprząta umysł. Uwolnij się od balastu zbędnych emocji, nieautentycznych pragnień czy fałszywych aspiracji za pomocą praktyki oddechowej. Przede wszystkim zaufaj procesowi i skupiaj się na ciele. Przywitaj odczucia, wdychaj je i wydychaj. Napełnij się świeża energią życiową - Praną - znajdź energię w Sobie.

Animal Yin Flow

Pozwalając Sobie na pierwotne poruszanie się, dostrajając się do zwierzęcej postawy i sposobu poruszania się, jesteśmy zaproszone do powitania nowej energii.

Energię tę można odczuwać jako energię dzikiej kobiety, a ponieważ często głębokość ruchu skupia się na miednicy, może obudzić uczucie ognia, zmysłowości lub seksualności i mocy. To zaproszenie do przyjmowania wszystkiego jednakowo! Jak możemy się zintegrować i pozwolić Sobie poczuć głębię naszej kobiecości?

Możemy zmienić nasze przekonania na temat dobrego lub złego, odpowiedniego lub niewłaściwego zachowania, którego często od Nas oczekiwano jako "grzecznej dziewczynki".

W tej praktyce będziesz miała szansę i zostaniesz zaproszona do przyjęcia energii dzikiej kobiety, poczujesz głębię swojej mocy, która żyje w Twoim ciele i nie będziesz się bać pozwolić jej się wyrazić.

Warsztat Ekspresji

Warsztat Ekspresji to YANG moduł ruchu ZEN YOURSELF.

To autorski warsztat, który ma za zadanie nauczyć Cię, że duchowość i rozwój może być radosny, zintegrowany & ucieleśniony.
Zintegruj swoją boską kobiecość za pomocą sensualnych praktyk, takich jak: taniec, shaking, animal flow i ruch spiralny aby połączyć się z Twoją świątynią i działać z serca - żyć chwilą, a nie umysłem.

Twoje życie to Twoja własna kreacja, stworzona przez Twoją duszę za pomocą ciała.

Zen Yourself

Zen Yourself

Jak sama odnalazłam drogę do ucieleśnienia?

Moja podróż do ucieleśnienia tak naprawdę zaczęła się od znudzenia jogą, jej ramami i sztywnością siedzenia przy biurku. Chciałam odnaleźć w sobie swoją kobiecość i zacząć kreować z bycia pełną a nie z braku.

Gdy na pare lat przestałam uczyć jogi – skoncentrowałam się na kreatywnej pracy umysłowej – zaczęłam szukać i poznawać nowe techniki pracy z ciałem. Poznałam kolejny poziom rozwoju duchowego – poprzez ciało i jego naturalne ruchy inny niż joga, Qi Gong etc. 

Od zawsze czułam, że połączenie uważnego oddechu z płynnymi ruchami ciała daje mi to czego szukam od ruchu – wyzwolenia i wyższą świadomość Siebie oraz Swojego ciała. Bycie w stanie FLOW.

Zaprowadziło mnie to dalej do EFT, Shakingu i ekstatycznego tańca. Potem zaczęłam zauważać, że ucieleśnienie to znacznie więcej niż tylko sensualny ruch, ale to także nasz oddech, to sposób, w jaki się ruszamy i w jaki życie przepływa przez nasze ciała na codzień. 

Uświadomiłam sobie, że drganie, falowanie, potrząsanie, opukiwanie to tak naprawdę praktyka duchowa i teraz dzielę się nią – z moimi przyjaciółmi podczas wspólnego celebrowania i praktyk duchowych – jak i z uczestnikami moich warsztatów. Dołącz do Nas!

Warsztat Ekspresji to ceremoniał

Pozwól, że zbudujemy go razem, byś raz po raz oddalał/a się w jeszcze głębszą podróż do swego wnętrza. Usłysz głos intuicji i mądrość swojego ciała.

Obudź swoje zmysły i doznawaj więcej przyjemności płynącej z bycia w ciele. Najlepiej doświadcza się tego w energii grupy.

Chcesz zorganizować Warsztat Ekspresji dla Siebie i Swoich przyjaciółek? A może niebawem obchodzisz ważną dla Siebie rocznice lub kreujesz ciekawy event? Zorganizuje dla Ciebie niezapomnianą kobiecą uroczystość!

ZenSocial

Kocham tworzyć i dzielić się edukacyjnymi oraz inspirującymi treściami, które wspierają życie Twoim najwyższym potencjałem. Poznajmy się!