Zen Yourself

So Ham

Dagmara Buż. Promotorka relaksacji & ekspresji oraz transformacji do życia w zgodzie ze Sobą. W zgodzie z głosem serca - nauczycielka jogi oraz relaksacji z bagażem ponad 800 godzin szkoleń i nauk pobieranych dookoła świata. Wolny duch, jogowa podróżniczka i życiowa Nomadka. Z wykształcenia prawniczka - nie praktykująca.
Niebawem EFT Tapping Coach (w trakcie certyfikacji).

Moja ścieżka samopoznania

Przez stałą potrzebę samodoskonalenia i rozwoju, rozwinęłam holistyczne podejście do ciała, świadomości, praktyki jogi, uważnego ruchu i przekazywania wiedzy, dzięki temu podczas odbywania sesji Zen Yourself odnajdziesz kontakt z mądrością, którą masz w sobie.

Trzymanie się kurczowo utartej ścieżki nie leży w mojej naturze. Zmiana i eksploracja to to, co mnie pociąga i inspiruje. Dzięki temu miałam odwagę by szukać odpowiedzi i uczyć się od mistrzów różnych szkół. Dzięki zamiłowaniu do dalekich podróży miałam okazję pobierać wiedzę u źródła.

Jedną z moich największych pasji jest świadome odżywianie, codziennie zgłębiam tajniki detoksykacji oraz odżywiania ciała i samouzdrawiania oraz dźwiękoterapia. To zgłębianie wiedzy o odżywianiu i samouzdrawianiu skłoniło mnie pierwotnie do rozpoczęcia ścieżki rozwoju duchowego. 

Swoją przygodę z jogą rozpoczęłam uczęszczając na moje pierwsze lekcje jogi wg Iyengara w moim rodzinnym mieście Rzeszowie, jednak ta praktyka pozostawiała poczucie niedosytu – wiedziałam, że jest tam więcej.

Czując potrzebę odkrycia innych stylów jogi wyjechałam do Londynu w poszukiwaniu stylu, który będzie mnie dogłębnie karmił. Tam miałam możliwość pracy w jednej z najlepszych szkół jogi na świecie Triyoga. Poznając wiele stylów jogi i mając możliwość praktyki z doświadczonymi nauczycielami jogi i medytacji z całego świata poznałam styl, który na tamtą chwilę powodował uśmiech a często łzę radości na moim policzku, mowa tutaj o dynamicznej formie jogi. Hatha Vinyasa Jogę i Reiki studiowałam spędzając 3 miesiące w Tajlandii w ‘Awakening & Healing Yoga School Samma Karuna’. Odwiedź naszych partnerów,shoes – liderzy modnego obuwia! 

Powróciwszy do Europy kolejno przechodziłam przez wiele warsztatów, kursów, które jedynie utwierdzały mnie w przekonaniu jak ważna jest praca z ciałem poszukując zdrowa mentalnego. 

Moje doświadczenia życiowe i przebyte “choroby autoimmunologiczne” oraz inne schorzenia takie jak: neurobolerioza, czy zaburzenia odżywiania skłoniły mnie ku przyjrzeniu się bliżej naszemu systemowi nerwowemu, wtedy to odkryłam Jin Jogę i Restoratywną Jogę. 

Jin Joga zmieniła moją energetykę i osobowość na stałe, Restoratywna joga pozwoliła w końcu zasnąć spokojnie i porzucić lęki. Oba te nurty studiowałam w Londynie z mistrzami w tej dziedzinie jak i podczas kilkumiesięcznych szkoleń na Bali.

Moim największym marzeniem jednak było studiowanie jogi u źródła dlatego moim kolejnym celem było odnalezienie szkoły w Indiach gdzie dotknęłabym esencji jogi jako prastarej nauki. Oczywiście udało mi się to i zostałam stypendystką wytypowaną przez Indyjską Ambasadę w Polsce do odbycia stażu i kursu nauczycielskiego Raya  na Iwszym na świecie Uniwersytecie Jogi i Ayurwedy “SVYAS-a” w Indiach.

Od lat fascynuje mnie neuroplastyczność mózgu oraz dziedzina epigenetykii i neurobiologii przekonań. Zgłębiam techniki budowania świadomych i nowych wzorców przekonań, jak i uczę się zmieniać ograniczające nas sposoby myślenia. By wspomóc i Was w możliwej wielowymiarowej transformacji szkole się by już niedługo zostać EFT Tapping Coachem (EFT, czyli Emotional Freedom Technique) oraz mindset coachem. 

Uzdrawianie dźwiękiem to przyszłość leczenia, gdyż wszystko jest wibracją i jest to kolejna dziedzina, którą inkorporowałam już lata temu do mojej własnej praktyki. Chcąc wprowadzić kąpiele dźwiękowe do swojej pracy odbyłam kurs muzykoterapii by dzielić się z Wami tą najbardziej prymitywna a najmniej odkrytą formą wpływania na nasze zdrowie za pomocą wibracji. 

Szukając dalszej drogi rozwoju, gdy na pare lat przestałam prowadzić Warsztat Relaksu, odnalazłam ścieżkę do ucieleśnionych praktyk, takich jak: shaking, ekstatyczny taniec, ruch spiralny czy animal flow. Pokochałam na nowo mocną Pranayame i powróciłam do Kriya Jogi. 

Pragnęłam odzyskać kontakt z moją sensualnością i energią płynącą z łona a takie praktyki właśnie połączyły mnie na nowo z naszym miejscem mocy zwanym HARA.

Zaczęłam dzielić się swoimi rytuałami z bliskimi mi osobami co zaprowadziło mnie do tego, że Zen Yourself buduje teraz praktyka Yin & Yang. 

Yin to Warsztat Relaksu a Yang to Warsztat Ekspresji. Ich synergia jest niesamowitym narzędziem do pracy ze swoim ciałem, umysłem i duszą. Niezmiernie cieszę się sama na to odkrycie i dziele się teraz nim z Wami! 

Gdy już jesteś zrelaksowany a Twój system nerwowy spokojny, zbudowałeś odpowiednią ilość energii, czas na podjęcie dalszych kroków w naszym rozwoju – czyli na ekspresję i ostatecznie wyzwolenie by budować życie Swoich marzeń.

Moja ścieżka sampoznania dała mi przede wszystkim umiejętność intuicyjnego łączenia różnych metod - tak, by każda z nich z osobna jak i użyte razem służyły Twojemu samopoznaniu, kreowaniu własnej ścieżki oraz wielopoziomowego zdrowia.

Zainteresowanie zdrowiem i rozwojem duchowym, spowodowane było wewnętrzną potrzebą uzdrowienia emocjonalnego i fizycznego. Ta potrzeba pozwoliła mi relatywnie wcześnie zacząć poszukiwania własnej drogi ku uzdrowieniu.

Sama borykając się z przewlekłymi dolegliwościami, emocjonalnym kompulsywnym jedzeniem, neuroboleriozą czy zaniżonym poczuciem własnej wartości, (które miało bezpośredni wpływ na jakość mojego życia) szukałam magicznego remedium dookoła Świata by w końcu poczuć się lepiej. 

Dopiero holistyczne podejście do uzdrawiania, pokazało mi skuteczne rozwiązania, którymi chce się teraz z Tobą dzielić. 

Teraz wiem, że to nie ciało choruje, to dusza poprzez ciało komunikuje się. 

Dzięki wielowymiarowemu podejściu do zdrowia możemy wpłynąć na nasz ogólny dobrostan.