Zen Yourself

Relax Yourself

Relaks to nowy luksus.

Warsztat Relaksu to plaster na system nerwowy.

To istny rytuał, który prowadzi Cię do błogiego relaksu, którego rzadko jesteś w stanie doświadczyć na codzień. To przebywanie w uzdrawiającym ciało oraz duszę pasywnym ruchu i medytacyjnym stanie. Jak stwierdzono w tym artykule, możesz przeglądać wybór dostępnych ofert na smartfony i najlepsze marki oraz eksplorować cell phone plany usług, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

Zapewnia to synergia: Jin, Restoratywnej, Nidry i Raja Jogi, a także naukowo potwierdzonych i skutecznych technik relaksacyjno – medytacyjnych oraz pracy na meridianach i powięzi. Całość scala świadomy oddech i wysoko wibracyjna muzyka.

ZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcjąZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcjąZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcjąZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcjąZwolnijZwiększ elastyczność ciałaZapanuj nad stresemUwolnij niewyrażone emocjeŚpij lepiejOdnajdź miłość własnąOdzyskaj energięPoznaj Siebie lepiejZnajdź pauzę pomiędzy akcją a reakcją

Połączenie tych wszystkich narzędzi oraz technik skutecznie harmonizuje subtelną energetykę ciała, pozwala mu na regeneracje oraz uspokaja rozbiegany umysł. Naucz się relaksować i koncentrować jak nigdy dotąd. Puść kontrolę, wejdź w stan fal mózgowych odpowiedzianych za głęboki relaks – fale alfa – naucz się być stale w medytacji.

Warsztat relaksu wspiera w kreowaniu swojego życia z przestrzeni totalnego relaksu, w poczuciu pełności – gdyż to z tego miejsca – wszystko ma szansę się zamanifestować.

Dla kogo?

Czujesz wypalenie i przewlekłe zmęczenie? Jakość Twojego snu zostawia dużo do życzenia?

Twoje emocje i reakcje Cię przytłaczają, nie umiesz sobie z nimi radzić?

Masz problemy z postawąTwoje ciało nie jest już takie elastyczne? A może ciągle siedzisz przy biurku ub stoisz w pracy?

Jesteś chronicznie zestresowany/a i czujesz, że nie umiesz złapać oddechu pełną piersią?

Czujesz, że jest “coś więcej” i pragniesz tego doświadczyć lub chcesz po prostu pogłębić relacje z samym sobą?

Pędzisz i nie umiesz świadomie wypoczywać czy znaleźć chwili spokoju tylko dla Siebie?

Twoja energia życiowa jakby umykała i nie wiesz jak nią odpowiednio zarządzać?

Czujesz, że to ciągłe stawanie się i rozwój to kolejne uzależnienie i pułapka?

Straciłaś/eś pasje do życia, potrzebujesz się wycofać i zaczerpnąć ze źródła?

Po co?

Naucz się efektywnie odpoczywać. Umiejętnie wycofaj się na chwile, by po tym czasie zwrócenia się ku wnętrzu, wrócić z odnowionymi zasobami.

Zacznij się odpowiednio dzielić swoimi zasobami z miejsca: relaksu, pełności i obfitości.

Dotknij niewyrażonych emocji, które blokują Cię przed życiem Twoim pełnym potencjałem.

Uzdrów swoje ciało. Wydłuż, nawilż oraz uelastycznij swoje tkanki.

Odnajdź w sobie nowe pokłady energii do życia i chęć jego kreacji, by żyć w sposób o jakim marzysz.

Poznaj techniki, których praktyka pomoże Ci w odczuwaniu głębokiego relaksu nie tylko na poziomie fizycznym, ale i emocjonalnym.

Naucz się wykorzystywać świadomy ruch i oddech w zarządzaniu stresem. 

Odkryj swój najwyższy potencjał. Poznaj swoją moc kreacji i samouzdrawiania.

Zwiększ ilość energii życiowej płynącej przez Twoje meridiany.

Kolejny Warsztat Relaksu w Rzeszowie startuje już w maju!
Nadal nie wiesz czy to coś dla Ciebie?
Zapoznaj się z rekomendacjami uczestników
(Przewiń w bok żeby zobaczyć kolejną)

“Już teraz znajdź czas i przestrzeń by pozwolić sobie na pasywną aktywność, wsłuchanie się w swoje ciało oraz uważny oddech. Zrelaksuj się tak na prawdę.”

Czego doznasz?

Regeneracji systemu nerwowego za pomocą Restoratywnej jogi oraz jego ukojenia i jednocześnie wzmocnienia. Pozostawanie w asanach restotatywnej jogi połączone z powolnym, głębokim oddechem (za pomocą przepony) wpłynie na przejście ze stanu Fight or Flight do Rest & Digest. Zostanie aktywowany układ przywspółczulny i nerw błędny, które odpowiadają za odpoczynek oraz rozluźnienie organizmu. Ten efekt ma nieodzowny wpływ na Twoje zdrowie, zarówno to mentalne jak i fizyczne po to by kreować życie o jakim marzysz! Spowolnij tempo pracy serca oraz ogranicz negatywne działanie stresu. Daj ciału czas i miejsce na samouzdrowienie.

Fal mózgowych alfa czyli głebokiej relaksacji
Przebywanie w tym stanie zapewnia głęboki relaks. Ich częstotliwość wynosi 7-12 Hz. Częstotliwość fal alfa sprzyja relaksacji, wizualizacji a badania pokazują, że przebywanie w stanie alfa wspomaga leczenie depresji czy autyzmu. Fale alfa są dominującymi falami w stanie lekkiej medytacji, modlitwy kontemplacyjnej czy też podczas stanu relaksacji — są one powiązane ze zwiększoną produkcją serotoniny.

Obfitości energii życiowej Qi/Prany
Tak jak Prana porusza się kanałami energetycznymi zwanymi Nadis w tradycji indyjskich joginów, tak w tradycji chińskiej Qi przechodzi przez sieć ścieżek energetycznych zwanych „meridianami”, która łączy i otacza wszystkie tkanki i komórki. Jedną z głównych funkcji meridianów jest promowanie przepływu Qi/ energii siły życiowej w całym ciele. Uważa się, że gdy dochodzi do blokady energii w meridianie, rozpoczyna się stan choroby. Chociaż nie jest to widoczna energia, Qi, jest stymulowana podczas warsztatu poprzez określone pozycje (rodzaj akupresury), które są ukierunkowane na różne narządy i ich związek z odpowiednimi meridianami.
Fascynujące jest to, że japoński naukowiec dr Motoyama odkrył, że utrzymywanie pozycji przez dłuższy czas stymuluje produkcję kwasu hialuronowego, zwiększając w ten sposób obfitość energii pranicznej dla uzdrawiania i zdrowia.

Uwolnienia mięśniowo-powięziowego z Yin jogą / Myofascial release
Powięź to tkanka łączna w twoim ciele, tworząca sieć tkanek otaczających i podtrzymujących oraz budujących mięśnie, więzadła, ścięgna, kości, a także narządy wewnętrzne. Jest to płynna tkanka zawierająca krew i nerwy, które wysyłają sygnały po całym ciele. Chociaż powięź składa się głównie z wody, drugim co do wielkości materiałem jest kolagen. Powięź może ulegać urazom lub dysfunkcjom. Może to nastąpić w wyniku fizycznego urazu, powtarzających się ruchów, długotrwałego siedzenia, przeżytych traum lub złej postawy. Częstym problemem jest sytuacja, w której powięź jest uwarunkowana do pracy w określony sposób. Zacieśnia się lub tworzy zrosty, które spowodują zmniejszenie ruchomości i uniemożliwia mięśniom ślizganie się po sobie.
Podczas Warsztatu Relaksu pracujemy z tą magiczną tkanką i poprzez pozostawanie w pozycjach przez dłuższy czas, kładziemy na dane elementy ciała pozytywny stres co kolejno wpływa na jego regeneracje. Kiedy utrzymujesz pozycję jin i restoratywnej jogi, następuje subtelne "uwolnienie", które przenosi Cię głębiej w asanę i polega na wydłużeniu, nawilżeniu oraz uelastycznieniu tkanek.

Uzdrawiających wibracji i reprogramujących treści
Sound Healing to mój ulubiony element Warsztatu Relaksu! Doznaj leczniczej frekwencji instrumentów w celu wzbudzenia stanu głębokiego zrelaksowania, przywrócenia równowagi pomiędzy obiema półkulami mózgu czy obniżenia aktywności fal mózgowych. Podczas warsztatu dbam o budujące słowo i uzdrawiający dźwięk, po to by Twoja podświadomość była zaprogramowana na to co dla Ciebie najlepsze!

Uważnego kontaktu z ciałem i emocjami w nim drzemiącymi
Poczuj swoje z ciało, jego emocje i połącz się z nimi jak nigdy dotąd. Jest to możliwe w chwili głebokiej uważności na odczucia z niego płynące. Dotknij niewyrażonych dotąd emocji i daj sobie pozwolenie na ich czucie. Według mojego ulubionego psychoterapeuty Alexandra Lowena, amerykańskiego psychiatry, twórcy bioenergetyki, nosimy w sobie niewyrażone: smutek i złość. Jeśli jako dzieci nie mogliśmy pozwolić sobie na okazywanie uczuć, jeśli nie były one akceptowane, byliśmy za nie strofowani, karani, nasze ciała odzwierciedlają bolesne historie z przeszłości. Można wyczytać z nich nasze dawne cierpienia. Uwolnimy się od nich, jeżeli je sobie uświadomimy i na nowo przeżyjemy... i w tym wesprze Cię ta praktyka. Dotrzyj do zamrożonych w ciele emocji i uwolnij je.

Chwili wytchnienia i czasu dla Siebie
Naucz się dawać Sobie czasoprzesteń, która jest tylko dla Ciebie. Doznaj chwili relaksu, którą nauczysz się odpowiednio celebrować i pielęgnować. Naucz się być stale w medytacji.

Inspirującego rytuału
Warsztat Relaksu to ceremoniał, pozwól, że zbudujemy go razem, byś raz po raz oddalał/a się w jeszcze głębszą podróż do swego wnętrza. Usłysz głos intuicji i mądrość swojego ciała. Obudź swoje zmysły i doznawaj więcej przyjemności płynącej z bycia w ciele.

Odżywczego oddechu
Oddech to katalizator zmian i uzdrawiania. Im więcej świeżej Prany pobierzesz do swojego ciała tym bardziej Twoje zostanie ono odżywione. Oddech to pomost do Twojej boskości i podczas Warsztatu Relaksu oddychamy głęboko oraz wolno a wszystko po to byś zwolnił - Ty jak i Twoje fale mózgowe a ciało dostało sygnał, iż czas na Rest & Digest. Powietrze mamy (jeszcze) za darmo, zaczniesz z niego korzystać.

Warsztat Relaksu

Warsztat Relaksu to Yin odsłona Zen Yourself Movement. To autorski program, który ma za zadanie nauczyć Cię relaksacji i dać ukojenie Twojemu systemu nerwowemu oraz głęboko wesprzeć Cię w uzdrawianiu Twojego ciała.
To sprawdzone połączenie m. in.: Jin i Restoratywnej Jogi, technik relaksacyjno-medytacyjnych oraz praktyki świadomego oddechu.
Ich synergia skutecznie harmonizuje system nerwowy i energetykę ciała oraz uczy wyciszania umysłu.

Zen Yourself

Zen Yourself

Jak powstał
Warsztat Relaksu?

Sama kiedyś nie potrafiłam zwalniać i odpoczywać. Sztuką jest nauka wypoczynku, kiedy nasze ciało tego potrzebuje.

Doświadczyłam na własnej skórze chorób autoimmunologicznych, chronicznego stresu, zaburzenia odżywiania, wypalenia zawodowego, obniżonego nastroju, ataków paniki i wyczerpania nadnerczy… wtedy to właśnie na ratunek przyszło mi to wszystko czym dzisiaj dzielę się z Wami.

Uczyłam się od mistrzów dookoła świata a teraz sama mam szczęście przekazywać te prastare techniki i zdobywaną codziennie, nowożytną wiedzę naukową i psychologiczną o uzdrawianiu ciała, umysłu i duszy.

Sztuka właściwego wypoczynku jest okupiona pewnymi zasadami. Nie każdy wypoczynek jest efektywny. Jestem tu po ty by Cię tego nauczyć.

“Kto nie umie odpoczywać, nie umie też pracować” to słynne, chińskie przysłowie potwierdza fakt, iż relaks – kiedyś tak niedoceniany – obecnie jest najlepszym remedium na chroniczny stres, w którym żyjemy na co dzień.

Chcesz zorganizować Warsztat Relaksu dla swoich pracowników?

ZenSocial

Kocham tworzyć i dzielić się edukacyjnymi oraz inspirującymi treściami, które wspierają życie Twoim najwyższym potencjałem