Zen Yourself

Ciało Ziemia Ogień Czerwiec

10-13/06/2021

Swystowy Sad, Beskid Niski

Joga i taniec w naturze

Elementem lata jest ogień. Ogień oznacza nadejście tej zaplanowanej przyszłości, którą snuliśmy wiosną. Lato to punkt w cyklu energii, kiedy spełniają się nadzieje i plany. Przejście w sezon lata z wiosny to wyjątkowy czas, który możemy wykorzystać by połączyć się swoim ciałem i obfitością w Nas.

Warsztat ten jest skierowany do wszystkich kobiet spragnionych kontaktu z naturą, bliskości oraz odnowy. Kobiet pragnących nawiązania połączenia ze swoją żeńską energią by odnaleźć się na nowo w swojej świątyni, którą jest nasze ciało.

Intuicyjny taniec, głęboka praktyka jogi, kontakt z naturą, ceremonia kakao, kąpiel w dzwiękach, holistyczne zabiegi na ciało oraz bycie we wspierajcym gronie innych kobiet wspomogą Twoją transformację. Damy sobie przestrzeń na oddech, poczucie swojej mocy, zadanie sobie ważnych pytań i bycie ze swoimi ciałami.

Masz już wszystko w sobie czego Ci potrzeba.
Odpowiedzi są w nas, pełnia jest w Nas.

Emocją związaną z elementem Ognia w Medycynie Chińskiej jest RADOŚĆ. Jest to zarówno radość, jaką odczuwamy miło spędzając czas, dobrze się bawiąc, jak również ta wynikająca z naszej wewnętrznej harmonii i spójności.
HARMONIĘ tę będziemy odnajdywać za pomocą praktyki jogi i tańca intuicyjnego, wibracji mis oraz gongów, świadomego oddechu i medytacyjnego stanu bycia.

Serce, jako główny Urzędnik Ognia odgrywa dużą rolę w rodzeniu się radości. To właśnie na sercu i uziemianiu będziemy się skupiać podczas warsztatu. Na poszukiwaniu w sobie i odczuwaniu radości. Na byciu razem. Przeglądaj nasze partner-sponsored Glasses, z różnorodnymi opcjami odpowiadającymi każdemu gustowi i budżetowi, które można kupić online

Ogień dotyczy tego, co jest tu i teraz. – tak jak czas zastyga w bezruchu w czasie letnich upałów. Słońce świeci wtedy wysoko na niebie i wszystko osiąga szczyt rozwoju, aktywności kwitnienia, owocowania. Ogień oznacza dojrzałość, szczyt możliwości, potencjału i siły.

Ogniem w przyrodzie jest Słońce.
Tak jak ono, Ogień oznacza lato, ciepło, gorąco, pasję, entuzjazm, seksualność.

Lato jest najbardziej yang z pór roku. Ludzie więcej ze sobą rozmawiają, mają więcej okazji do radości i zabawy.

Spotkajmy się w Beskidzie Niskim by dzielić sie ze sobą ciepłem i miłością, wspólnym światłem. Odkrywać nasze wewnętrzne słońca.

Czego doświadczysz?

Warsztat Tańca Intuicyjnego i Tańca w Naturze

Twoje ciało ma w sobie potencjał przyjemności i radości. Odczuwanie ich jest możliwe, jeżeli czujemy się bezpiecznie.

Podczas sesji tańca intuicyjnego będziemy pracować nad poczuciem bezpieczeństwa w ciele – poprzez świadomość stóp, oddechu, skóry.
To umożliwi nam przejście do poszukiwania w ruchu tego co żywe, radosne, przyjemne. Poruszymy naszymi ciałami tak jak tego chcą i potrzebują na ten moment.

Sesje w naturze pozwolą nam zestroić się z drzewami, wiatrem i słońcem, żeby poczuć w ruchu, jak zaciera się granica pomiędzy mną, a tym co dookoła mnie i jak karmiący może być ten stan.

Sesje te rozpuszczą napięcia emocjonalne i fizyczne z Twego ciała i umysłu. Skupimy się na przestrzeni serca i naszej podstawie – korzeniu.

Pozwolisz sobie odetchnąć pełną piersią.
Weźmiesz świadomy oddech, wycisz swój umysł i usłysz głos serca.

Skosztujesz bezigłowej akupunktury – poczujesz „acubliss”.

Warsztaty jogi będą połączeniem jin. hatha i restoratywnej jogi, technik relaksacyjnych, oddechowych i medytacyjnych.
Czas ten przyniesie ukojenie, relaks, głęboką pracę z ciałem na poziomie komórkowym oraz wyzwolenie emocjonalne – transformację.

Popłyń za potrzebami swojego ciała i naucz się głębokiego relaksu w którym odnajdziesz przestrzeń na kreację.

Warsztat Zen Yourself
Jin, Hatha oraz Restoratywna Joga

Warsztat przygotowywania kakao & ceremonia kakao i tańca intuicyjnego

Poznacie wiedze o magicznym ceremonialnym Kakao i jego cudownych mocach, a także prozdrowotnych właściwościach dla ciała.

Przygotujemy ceremonialny napój, by później zasiąść w kręgu, wspólnie je wypić i odbyć przepiękną Kakaową podróż połączoną z tańcem intuicyjnym i intencją.

Kąpiel w dźwiękach gongów, mis tybetańskich i innych instrumentów świata wyciszy umysł, złagodzi napięcia nerwowe, zwiększy świadomość siebie.

Leżąc w wygodnych pozycjach, poddamy się harmonizującemu działaniu fali dźwiękowej, która usunie zmęczenie, zregeneruje oraz odświeży ciało i umysł.

Odpowiednio dobrane, delikatne i odprężające tony mis i gongów wprowadzą nas w stan swoistego półsnu (jogi Nidry), zapewniając głębokie odprężenie, harmonizację oraz wyciszenie.

Kąpiel w dźwiękach i masaże misami tybetańskimi połączone z podróżą w Jodze Nidrze

Prowadzące

Dagmara

Kolorowa dusza. Jogowa podróżniczka, propagatorka relaksu i pogłębiania kontaktu z naturą, orędowniczka skupiania się wewnątrz i wsłuchiwania się w swoje potrzeby. Transformacja i Zmiana to jej drugie i trzecie imię. Adept jogi jako 8 stopniowej ścieżki prowadzącej ku szczęściu. @daga.zenyourself

Paulina Julia

Kocha tańczyć, więc tańczy. Szkoli się w terapeutycznym podejściu do ruchu i tańca. Eksploruje świat na zewnątrz i wewnątrz poprzez ruch, rysunek, poezję i głos. Twórczość jest dla niej narzędziem samopoznania i uzdrawiania. Czerpie moc i mądrość z bycia w lesie, przy wodospadach i w sadach jabłkowych. @paulijuliaji

Agnieszka

Kakaowa Wróżka. Oddana praktyce Ashtanga Yogi miłośniczka Kakao. Jej misją jest dzielenie się miłością do Kakao oraz edukowanie o jego magicznym działaniu. Prowadzi Kakao ceremonie, rytuały oraz warsztaty. Tworzy̨ bezpieczną przestrzeń by nawiązać relacje z Duchem Kakao, by dotrzeć do... swojego serca. @karmaagi

Kasia i Ewa

Kasia jest fizjoterapeutką. Dotyk i muzyka są jej naturalnymi narzędziami uzdrawiania, medytacją i sposobem na tworzenie relacji z ludźmi i życiem. Ewa prowadzi w przestrzeń odczuwania ciała i emocji. Wykonuje masaże orientalne i sensualny hawajski Lomi-Lomi Nui. Uczy jogi. Obie traktujemy człowieka jako doskonałą całość, złożoną z ciała, umysłu i duszy. @yurtspa

Miejsce

Przyjmie nas cudownie usytuowany w Ropkach (Beskid Niski) Swystowy Sad. Wieś Ropki leży w dolinie, tuż pod Ostrym Wierchem i blisko Lackowej – najwyższych szczytów tego pasma. Tę małą wieś otaczają lasy jodłowe i bukowe. Dla wielbicieli przyrody to miejsce bardzo karmiące. Zapaleni zbieracze odkryją tam porośnięte kwiatami i ziołami łąki, borówkowe, jagodowe i poziomkowe polany.

W starym sadzie Petra Swysta – łemkowskiego gospodarza sprzed wojny – nowi właściciele odtworzyli dwa drewniane domy, w których przyjmują swoich gości. W latach trzydziestych, w tym przytulnym zakątku Petra Swyst posadził mnóstwo drzew owocowych i bardzo szybko miejsce to zyskało przydomek Swystowy Sad. Domy otacza zieleń, wysokie drzewa owocowe, blisko jest las, strumyki, łąki.

Przestrzeń

Drewniana architektura była charakterystyczna dla tych okolic. Domy budowano z bali jodłowych i kryto gontem, zrobiono tak samo. Ponieważ dom Swysta ktoś zabrał – pozostała tylko piwniczka, zostały przeniesione tu z okolicznych wsi dwa drewniane domy z bali

Pokoje w obu domach są urządzone w prostym, wiejskim stylu, każdy wyposażony jest w łazienkę z prysznicem.

W dużym domu jest duża jadalnia , która jest też salonem , świetlicą, miejscem gdzie można posiedzieć przed kominkiem, porozmawiać, pograć w gry planszowe.

Dla adeptów jogi zbudowana jest osobna przestrzeń w formie cudownej sali do wszelkich warsztatów.

Kuchnia

No i wreszcie kuchnia! To jest coś, co przyciąga gości Swystowego Sadu najbardziej zaraz po przyrodzie i krajobrazie.

Co będziemy jeść? Lekko, odżywczo i wegetariańsko.
Na śniadanie po porannej praktyce coś ciepłego, np. kasza jaglana, owsianka. Do pieczywa na zakwasie (bezglutenowe opcje również) podane zostaną różnego rodzaju pasty, domowe powidła, miód i dżemy.
Kawa zbożowa i herbata dostępna cały dzień.
Lunch – pożywne danie jednogarnkowe i deser. Kolacja ok 18-tej. Wszystko gotowane na żywym ogniu – na piecu opalanym drewnem. Dodatkowo smaku dodaje akcent kuchni Łemowskiej – właścicielka jest łemkinią.

Czas wolny

Oprócz urodzaju warsztatów i wspólnego zgłebiania natury zapewnimy Wam również przestrzeń dla Siebie.
Książki to coś czego jest ich w sadzie dużo, każdy znajdzie coś dla siebie. W salonie znajdziecie również sporo gier.
Hamak, łąki, polany lasy i szlaki. Piesze wycieczki. Spokój i zieleń.

Odwiedzi nas Yurta Spa, szansa na skorzystanie z ich magicznych holistycznym masaży. Mozliwa do zorganizowania przejażdżka konna.

Inwestycja: 1295 zł

Co zawiera ta kwota?

  • zakwaterowanie (3 noce, pokoje 2 , 3 i 4 osobowe)
  • smaczne, domowe i wegetariańskie jedzenie (daj znać jeżeli masz jakiekolwiek upodobania czy nietolerancje)
  • kręgi, warsztaty jogi, medytacji i oddechu
  • kąpiel w dzwiękach – sound healing
  • warsztaty tańca intuicyjnego
  • warsztat przygotowywanie kakao i ceremonia kakao
  • warsztat plecenia talizmanu
  • rytuał ognia w Nów Księżyca
  • wycieczka szlakiem Łemków
Fakultatywnie / dodatkowo płatne:

Zapisy i rezerwacja miejsca

Rezerwacja Twojego miejsca będzie dokonana poprzez wpłatę zaliczki 400 zł oraz wypełnienie kwestionariusza. Zostanie on do Ciebie przesłany, gdy wyrazisz chęć wzięcia udziału w warsztacie poprzez formularz zgłoszeniowy. Dodatkowe informcje również zostaną przesłane po nadesłaniu formularza zgłoszeniowego.